Strona klubowa

Aktualności

Jeziorak Chwałowice - Korona Majdan Królewski 1:0

• autor: 1marcinxd, 2013-05-19 18:26

Po bardzo dobrym spotkaniu nasz zespół minimalnie ale zasłużenie pokonał Koronę Majdan Królewski 1:0. Cieszy fakt, że nasi zawodnicy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i zdominowali rywala.

W początkowej fazie spotkania na boisku nie działo się za wiele a żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji. W okolicach 20 minut Jeziorak w końcu stworzył bardzo dobrą akcję, po której powinniśmy wyjść na prowadzenie. Niestety strzał Piotrka Oskroby z bliskiej odległości poleciał wysoką nad bramką. Za kilka minut znów Piotrek zmarnował podobna sytuację ale trzeba przyznać, że ta już nie była taka łatwa do strzelenia, ponieważ strzelał z powietrza i na dodatek lewą nogą. Kolejną znakomitą okazje do zdobycia miał Paweł Ziółkowski, który w sytuacji sam na sam ale mając na plecach obrońce oddał potężny strzał na bramkę z linii pola karnego, który zatrzymał się na poprzeczce bramki. Mimo dobrej gry w pierwszej odsłonie nadal mieliśmy wynik 0:0.
W drugiej połowie obraz się nie zmienił i dalej było widać przewagę Jezioraka na boisku. W 65 minucie gry nasza ofensywa w końcu się przełamała i za sprawą Krzyśka Oźgi wyszliśmy na prowadzenie. Bramka padła po rzucie rożnym, który w pole karne dorzucał Grzesiek Kurkiewicz a Krzysiek strzałem głową zdobył gola. Jeszcze przed tą akcją bramkę strzelił Paweł Ziółkowski ale arbiter spotkania nie uznał jej dopatrując się spalonego. Po bramce dla naszej drużyny najwidoczniej siły naszego zespołu opadły i gra się wyrównała. Mimo tego już żaden z zespołów nie zdobył bramki i nasza drużyna zdobyła cenne 3 punkty z odmłodzonym zespołem z Majdanu.
Mimo, że gra naszej drużyny jeszcze nie była idealna, to na pewno była o niebo lepsza od tej, którą pokazywali nasi zawodnicy na początku rundy. Miejmy nadzieję, że z meczu na mecz będzie lepiej ponieważ decydujące spotkania dopiero przed nami!