Strona klubowa

Aktualności

Kolejarz Knapy - Jeziorak Chwałowice 1:2

• autor: 1marcinxd, 2013-05-13 16:16

Kolejną cenną wygraną na wyjeździe zanotowali nasi zawodnicy minimalnie ogrywając Kolejarz Knapy. Gospodarze już na początku meczu wyszli na prowadzenie jednak jeszcze w pierwszej połowie wyrównaliśmy a już w drugiej zdołaliśmy wyjść na prowadzenie. Kolejarz mimo wszystko jest solidną drużyną i będzie walczył do końca o pozostanie w lidze.

Kolejarz już na samym początku spotkania wyszedł na prowadzenie za sprawą dość szęśliwej bramki z rzutu karnego. Cała sytuacja rozpoczęła się od złego ustawienia naszej defensywy i nie udanej pułapce offsidowej, po której zawodnik Kolejarza znalazł się sam na sam. Nasz kapitan zdołał go jeszcze dogonić ale niestety w polu karnym sfaulował rywala i sędzia podykotwał rzut karny. Piłkę strzeloną przez grającego trenera Kolejarza zdołał obronić nasz bramkarz ale na tyle nie szczęśliwie, że ta skozłowała mu pod rękami i minimalnie przekorczyła linię bramkową. Na szczęście nasi zawodnicy już za 20 mminut wyrównali za sprawą Krzyśka Oźgi, który po podaniu od Marcina Górniaka oddał mocny strzał po ziemi dzięki, któremy pokonał bramkarza gospodarzy. W pierwszej połowie żadna drużyna nie stworzyła groźnej sytuacji i wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa już nie zostawiała złudzeń bo zdecydowanie nasi zawodnicy przeważali na boisku ale też Kolejarz nie był skupiony tylko na dowiezieniu remisu tylko dążył po kontrach do zdobycia bramki. Nasza obrona mimo kilku pomyłek nie dała się już przejść natomiast nasi ofensywni zawodnicy doprowadzili do stanu 2:1. Po błędzie obrońcy Kolejarza Krzysiek Oźga z prawej strony dograł po ziemi w pole karne do Grześka Kurkiewicza, piłka była za mocna i Grzesiek nie mógł oddać strzału z pierwszej piłki tylko musiał za nią gonić. W obornie Kolejarza jednak było tak luźno, że zdołał ją jeszcze przyjąć i z ostrego kąta pokonał bramkarza Kolejarza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie ale warto jeszcze wspomnieć o świetnym strzale zawodnika Kolejarz, który to końcami palców obronił nasz bramkarz Marcin Iberle!