Strona klubowa

Aktualności

Kempus Kępie Zaleszańskie - Jeziorak Chwałowice 0:6

• autor: 1marcinxd, 2013-05-01 17:53

Po jednostronnym widowisku nasz zespół wygrał z Kempusem 0:6. Wynik został ustalony już do przewy ponieważ w drugiej odsłonie spotkania nasza drużyna nie zdołała pokonać już bramkarza gospodarzy, chociaż okazji nie brakowało.

Całe spotkanie było jednostrone. Kępie stworzyło tylko jedną i to dość przypadkową sytuację to strzelenia ale nawet jej nie potrafiło wykorzystać ponieważ zawodnik gospodarzy nie trafił nawet w bramkę. Nasi przez cały czas dominowali na boisku i gdyby ktoś prowadził statystykę posiadania piłki to była by ona bliska 90 % ponieważ Kempus wybijał tylko piłkę do przodu. Mimo to nasz zespół długo czekał na strzelenie pierwszej bramki a udało się to dopiero w okolicach 20 minuty kiedy ładnym uderzeniem głową popisał się Paweł Ziółkowski, kolejne bramki padały po ładnych akcjach, które zapoczątkowane zazwyczaj były skrzydałami. Jedną z nich strzelił Andrzej Oskroba, który z pierwszej piłki z okolic 20 metra pokonał bramkarza gospodarzy i można uznać, że była to najładniejsza bramka tego spotkania. W drugiej połowie trener dał odpocząć kilku zawodnikom i na plac gry weszło 5 rezerwowych. Mimo wielu akcji rezultat nie uległ zmianie i nasza drużyna wygrała tylko 0:6. W przeciągu 90 minut nasz zespół miał kilka dogodnych sytuacji ale niestety zabrakło odrobinę szczęścia. Kempus oprócz tych sytuacji raz uratował słupek oraz dwa razy poprzeczka. Po jednym z rajdów Karola Rybaka sędzia podyktował rzut karny, do któego podszedł Marcin Iberle. Jednak nasz bramkarz uznał, że byłemu klubowi się nie strzela i nie trafił w bramkę.
Kempusowi należą się gratulacje za to, że nie poddali się i dali sobie strzelić tylko 6 bramek.