Strona klubowa

Aktualności

Strażak Przyszów - Jeziorak Chwałowice 3:4

• autor: 1marcinxd, 2013-04-21 18:31

Po długich męczarniach nasza drużyna pokonała Strażaka i dopisała na swoje konta kolejne bardzo cenne trzy punkty. W pierwszej połowie przegrywaliśmy już w pewnym momencie 2:0. Zwycięstwo to należy w dużym stopniu do kapitana naszej drużyny, który strzelił dwie bramki i był wyróżniającą się postacią w naszej drużynie

W pierwszych minutach mogło się wydawać, że Jeziorak nie będzie miał z rywalem największych problemów. ponieważ na samym początku miał bardzo dobre dwie okazje z czego jedna mogła spokojnie zakończyć się bramką. Jednak okazało się to mylnym złudzeniem bo już od 5 minuty nasi zawodnicy zaczęli grać tak jakby zapomnieli o co w tym wszystkim chodzi. Na nasze nie szczęście gospodarze tego spotkania zorientowali się, że z taką grą naszej drużyny mogą wygrać to spotkanie. W tym właśnie kierunku podążał Strażak i efekty tego były widoczne. W 10 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się powracający z wyporzyczenia Radosałw Zylik i pokonał naszego bramkarza. Dla naszej drużyny był to beznadziejny początek rundy. Ale to nie było ostatnie słowo Strażaka ponieważ po kolejnych 10 minutach zespół z Przyszowa prowadził już 2:0. Głównym winowajcą tym bramki niestety stał się nasz kapitan który stracił piłkę przy jej wyprowadzaniu na rzecz zawodnika Strażaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Nasz trener był mocno podirytowany przebiegiem tego spotkania i już w 30 minucie za Marcina Górniaka wszedł nasz nowy nabytek - Piotrek Śnios, który został ustawiony na środku obrony a do środka pola trener przesunął Andrzeja Oskrobę. Mimo, że gra nadal wyglądała tragicznie to nowe ustawienie przyniosło efekty i tuż przed przerwą Andrzej Oskroba, który wybiegł za pleców Krzyśka Oźgi ponieważ ten był na spalonym przelobował bramkarza i wbil piłkę do siatki.
W drugiej połowie widzięliśmy już całkowice inną grę a nasi zawodnicy zmotywowani przez trenera w przerwie w końcu zaczęli coś grać chociaż to i tak nie było to do czego nas przyzwyczaili w innych meczach. Mimo wszystko efekty tego przyszły szybko bo już w pierwszej minucie drugiej połowy strzałem głową z bardzo bliskiej odległości Paweł Ziółkowski pokonał bramkarza gospodarzy. Od tego momentu stan rywalizacji się wyrównał a nasi zawodnikom w końcu zaczęło zależeć na wygranej. Wyróżniający się z pośród wszystkich zawodników Andrzej Oskroba odkupił swoje winy i w 55 minucie wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. (niestety nie pamiętam jak padła ta bramka...). Od tego momentu zawodnikom Strażaka brakowało już sił i inicjatywę przejął Jeziorak. W 70 minucie nasz zespół strzelił na 2:4. Andrzej Oskroba podał prostopadłą piłkę do Krzyśka Oźgi, ten jednak nie miał szans do niej dobiec ale poszedł do końca aby zastraszyć bramkarza i mu się udało. Golkiper gospodarzy będąc pod presją kopnął piłkę w nogi Krzyśka i ten miał przed sobą już tylko pustą bramkę. W ostatnich minutach meczu jeszcze sporo się działo. Najpierw z boiska wyleciał zawodnik Strażaka, później Piotrek Śnios strzelił w słupek a na sam koniec po kontrze gospodarze strzelili na 3:4. Jednak do remisu już nie doprowadzili dzięki czemu nasza drużyna może dopisać na swoje konto kolejne 3 punkty.
Po tym meczu najlepiej szybko wyciągnąć z niego wnioski i jeszcze szybciej o nim zapomnieć. Już w środę kolejne spotkanie, kóre będzie zdecydowanym hitem. Jeziorak Chwałowice - LZS Jadachy