Strona klubowa

Aktualności

Jeziorak Chwałowice - Sokół Sokolniki 4:2

• autor: 1marcinxd, 2012-10-14 17:33

Jeziorak okazał się lepszy w pojedynku z dotychczasowym liderem i odniósł pewne zwycięstwo. Nasi zawodnicy prowadzili już 4:0 natomiast Sokół w końcówce zaczął odrabiać straty. Na szczęście już nie zdążył i nasza drużyna dzięki tej wygranej awansowała na drugie miejsce!

Spotkanie świetnie rozpoczęli goście którzy przy odrobinie szczęścia już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie jednak zawodnik Sokoła w sytuacji praktycznie sam na sam nie trafił nawet w światło bramki. Nasz zespół poddenerwowany tą akcją postanowił odpowiedzieć tym samym jednak po naszej akcji piłka już znalazła się w siatce. Najpierw świetnym przerzutem ze środka pola popisał się Marcin Górniak a piłka po tym zagraniu trafiła pod nogi Rafała Suszka, który po rajdzie z prawej strony mocno po ziemi podał piłkę w pole karne. Bramkarz Sokoła próbował ją jeszcze złapać ale nie zdołał i ta trafiła do Krzysztofa Oźgi i wpadła do bramki. Kilka minut później w dość nie oczekiwanej akcji wyszliśmy już na dwubramkowe prowadzenie a to za sprawą bramkarza gościu który po podaniu od swojego kolegi za długo trzymał piłkę przy nodze a Krzysiek Oźga zauważył to i podbiegł do bramkarza zabrał mu piłkę i z bliskiej odległości trafił do pustej bramki. Był to świetny początek dla naszej drużyny ale za kilkanaście minut mógł stać się jeszcze lepszy. Niestety tak się nie stało ponieważ świetne podanie od Krzyśka Oźgi zmarnował Paweł Ziółkowski który z bliskiej odległości niestety przestrzelił.
Strzelanie w drugiej połowie zaczęło się również ekspresowo bowiem zaledwie 2 minuty po gwizdku sędziego Krzysiek Oźga po podaniu Piotrka Oskroba ustrzela swojego drugiego hattricka w sezonie. Wydawałoby się że już lepiej być nie może ponieważ 3:0 z liderem to wynik rewelacyjny. Jednak nasza drużyna nie zamierzała poprzestać i w 55 minucie podwyższyła na 4:0. Warto wspomnieć że przy tej bramce świetną akcją popisał się Krzysiek Oźga który przed polem karnym ograł w łatwy sposób doświadczonego obrońcę Sokoła i wyłożył piłkę Pawłowi który już tym razem jej nie zmarnował. Taki wynik w drugej połowie już nie jedną drużynę powaliłby na kolana jednak Sokół dzielnie i do samego końca walczył na boisku aby jednak przywieźć do domu jakiekolwiek punkty. Już w ostatnich minutach goście wzięli się za odrabianie strat. Najpierw po kontrowersyjnym rzucie karnym bramkę honorową strzelił Marcin Drabik a za kilka minut po dobrej wrzutce z lewej strony bramkę głową zdobyła Arkadiusz Nowak. To dodało sił Sokolnikom jednak było już za późno aby odrobić tą stratę i to Jeziorak stał się pierwszą drużyną w tym sezonie która zdołała zdobyć komplet punktów w pojedynku z Sokołem.
Patrząc na przebieg całego spotkania to Sokół więcej próbował grać piłką ale żadnych korzyści z tego nie miał. Nasza drużyna gdy odzyskiwała już piłkę stwarzała groźne sytuacje co zaowocowało aż czterema bramkami ale mogło być ich również więcej. Ale trzeba się cieszyć że strzeliliśmy ich tyle, pokonaliśmy lidera, awansowaliśmy na 2 miejsce i stoimy przed szansą awansować na pierwszą lokatę już za tydzień!

Jeziorak Chwałowice - Sokół Sokolniki 4:2 (2:0)
Bramki: Krzysztof Oźga 4', 12', 47', Paweł Ziółkowski 55' - Marcin Drabik 82' (k), Arkadiusz Nowak 84'

Jeziorak: Marcin Iberle - Andrzej Oskroba, Piotr Gardy, Paweł Kurkiewicz, Bartłomiej Górniak - Piotr Oskroba, Paweł Nowiński, Rafał Suszek (Marcin Górniak) - Krzysztof Oźga (Paweł Czerpak), Paweł Ziółkowski (Marcin Kurkiewicz)

Sokół: Marek Czerepak - Marcin Drabik, Arkadiusz Nowak, Piotr Kałdon (Przemysław Galek), Wojciech Ulawski - Mariusz Wdowiak, Rafał Tarnowski, Krzysztof Podolski, Kamil Kasak (Krystian Kasak) - Damian Paprocki, Łukasz Bajgierewicz