Strona klubowa

Aktualności

Jeziorak Chwałowice- Termopol Żabno 5:1

• autor: 1marcinxd, 2012-09-30 20:35

Jeziorak odniósł dziś bardzo ważne i zarazem wysokie zwycięstwo w meczu derbowym z Termopolem. Pierwsza bramka padła już w 3 minucie a wygrana Jezioraka była zdecydowanie zasłużona!

Jeziorak jak zwykle w meczu na własnym stadionie dyktował warunki gry swojemu przeciwnikowi. Mimo że były to derby przewaga naszej drużyny była znacząca i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Pierwsza bramka strzelona już w 3 minucie przez Pawła Ziółkowskiego wzbudziła sporo konsekwencji ponieważ goście domagali się anulowania bramki ponieważ nas zawodnik rzekomo znajdował się na pozycji spalonej. Trudno ocenić jak było na prawdę dlatego tej bramki nie będziemy komentować. Natomiast wypowiedź prezesa Termopolu w papierowym wydaniu Echa Dnia która brzmiała - "Nie podobało się nam sędziowanie w tym meczu, kartki dostawali tylko piłkarze naszego zespołu, a pierwsze dwa gole padły dla gospodarzy w kontrowersyjnych okolicznościach" jest całkowicie nie zrozumiała. Druga bramka padła po fantastycznym zagraniu z rzutu wolnego z połowy boiska przez Piotrka Gardego a Paweł Ziółkowski który skierował piłkę do siatki głową na 10000 % nie znajdował się już ani na pozycji spalonej ani nikogo nie odpychał ponieważ był nie pilnowany. Także druga bramka całkowicie zaliczona została prawidłowo natomiast odnosząc się do kartek pokazanym gościom to były one pokazane prawidłowo i zespół z Żabna powinien się cieszyć że nie dostał ich jeszcze więcej bo niektórzy zawodnicy zasłużyli na to.
Nasi zawodnicy po świetnym początku atakowali dalej aż w 35 minucie znów zmusili bramkarza Termopolu do wyjmowania piłki z siatki za sprawą Krzysztofa Oźgi który został obsłużony bardzo dobrym podaniem od Pawła Nowińskiego. Pierwsza połowa nie przyniosła już więcej bramek.
Drugą połowę Jeziorak również rozpoczął w ekspresowym tempie. W 48 minucie Paweł Ziółkowski dzięki bramce strzelonej w obrębie pola karnego ustrzelił hattricka! Mimo stanu 4:0 goście nie chcieli się poddać i w 63 minucie po błędzie naszego bramkarza strzelili bramkę kontaktową. Był to drobny wypadek przy pracy który i najlepszym może się zdarzyć jednak nie miało to większego znaczenia bo już za 6 minut Krzysztof Oźga wbił gościom gwóźdź do trumny i ustalił wynik spotkania po świetnym rajdzie z prawej strony boiska. Wynik ten to zdecydowanie najmniejszy wymiar kary ponieważ nasi zawodnicy sporo piłek jeszcze zmarnowali.
Jeziorak również pokazał że mimo osłabień w drużynie potrafi odnieść wysokie zwycięstwo z tak dobrze spisującym się do tej pory Termopolem.

Jeziorak Chwałowice - Termopol Żabno 5:1 (3:0)
Bramki: Paweł Ziółkowski 4', 16', 48', Krzysztof Oźga 35', 69' - Łukasz Szeląg 63'

Jeziorak: Marcin Iberle - Andrzej Oskroba, Piotr Gardy, Bartłomiej Górniak, Paweł Kurkiewicz - Paweł Nowiński, Piotr Oskroba, Grzegorz Kurkiewicz (Marcin Kurkiewicz), Rafał Suszek (Mariusz Tys) - Paweł Ziółkowski, Krzysztof Oźga