Strona klubowa

Aktualności

KORONA MAJDAN KRÓLEWSKI - JEZIORAK CHWAŁOWICE 2:1

• autor: bartek000, 2012-04-22 18:54

W meczu 16. kolejki Korona pokonała Jezioraka Chwałowice 2:1 (0:1), rewanżując się tym samym za porażkę w takim samym stosunku z rundy jesiennej.

Braki kadrowe przyczyniły się nieco do tej porażki bowiem zabrakło kluczowych zawodników zespołu

Mecz zaczął się jak zwykle od ataków piłkarzy z Chwałowic lecz piłka nie chciała wpadać do siatki. W 16' ręką w polu karnym dotyka jeden z naszych obrońców i sędzia wskazuje na "wapno". Do piłki podchodzi zawodnik Korony Łukasz Rębisz lecz po  jego strzale piłka wędruje obok lewego słupka i dalej podtrzymuje się wynik 0:0. W 26' piłkę od kolegów dostaje Krzysztof Oźga i strzałem w długi róg daje nam prowadzenie w tym meczu. Drużyna Korony w I połowie miała też swoje sytuacje podbramkowe ale znakomicie bronił Marcin Iberle. W 47' Stanisław Deptuch uderza piłkę w długi róg i nie daje szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Jezioraka i mamy 1:1. 10 minut później Jeziorak traci kolejną bramkę a jej strzelcem jest Łukasz Kopeć, był on sam na sam z Marcinem Iberle i strzałem po ziemi pokonuje naszego bramkarza do piłki biegnie jeszcze Karol Rybak lecz zabrakło kilku centymetrów w wygarnął by piłkę z lini lecz piłka na korzyść gospodarzy wpada do bramki.  Po stracie dwóch bramek Jeziorak już nie atakował jedynie się bronił lecz czasami stwarzał sobie sytuację do strzelenia bramki lecz piłka nie zawsze wędrowała do swojego adresata. Wspaniały występ w bramce Jezioraka zaliczył Marcin Iberle który w większości strzałów ratował nas od straty gola. W II połowie Korona miała wyśmienite okazje do strzelenia gola większość z nich to rzuty wolne z okolić około 20 metra lecz każdy strzał wędrował wysoko nad poprzeczką.

Za tydzień przyjdzie się nam zmierzyć z Sanną Zakliów która zajmuje miejsce tuż nad nami tj.IV. Miejmy nadzieję że na ten mecz przybędą wszyscy zawodnicy i pokonamy odwiecznego rywala Sannę!

Korona Majdan Królewski - Jeziorak Chwałowice 1:2
Bramki:
  • 0:1 Oźga Krzysztof
  • 1:1 Deptuch Stanisław
  • 2:1 Kopeć Łukasz

Jeziorak: Iberle Marcin - Rybak Karol, Kurkiewicz Paweł, Madej Piotr, Górniak Bartłomiej - Górniak Marcin( Kuryśko Przemysław), Kurkiewicz Grzegorz, Nowiński Paweł, Kurkiewicz Marcin, Tys Mariusz - Oźga Krzysztof

Korona: Franuszkiewicz - Ł.Rębisz, Zaliński, Wójtowicz, Gawroński - Deptuch , K.Żak , Ł.Kopeć (Gajos), G.Łapa - Borowski (Gola), G.Obara (S.Kopeć)

Żółte kartki: Rybak Karol, Nowiński Paweł

Ławka rezerwowych: Kuryśko Przemysław 55' (Górniak Marcin), Oźga Marcin

Po wygranej Korona została v-ce liderem rozgrywek bowiem Sokół zremisował z Czarnymi 1:1