• 2:1 Suszek Rafał 90'+
  • 3:1 Oźga Krzysztof 90'+

Jeziorak: Pałka Rafał - Oskroba Andrzej, Madej Piotr, Rybak Karol (Gąsiorowski Krystian), Kurkiewicz Grzegorz (Górniak Bartłomiej) - Nowiński Paweł, Czerpak Paweł, Górniak Marcin, Oskroba Piotr - Suszek Rafał, Oźga Krzysztof

W końcu Jeziorak pokonał Unię i to na dodatek na jej terenie! To co przez tyle lat było nie możliwe w dniu dzisiejszym zostało przełamane!
Nasi zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już od pierwszych minutach zaczęli atakować bramkę gospodarze czego efekty widać było już w 20 minucie meczu. Wtedy to po pięknej akcji padła pierwsza bramka dla Jezioraka. Krzysztof Oźga znajdujący się po prawej stronie boiska okiwał jednego z piłkarzy Unii i dostrzegając niepilnowanego Rafała Suszka pięknym podaniem posłał mu piłkę. Ten zdążył jeszcze przyjąć futbolówkę i pokonał bramkarza Unii. Po strzelonej bramce zaczęły puszczać nerwy piłkarzom Unii a szczególnie braciom Mączka. Dopóki znajdowali się na boisku w chamski sposób zaczepiali naszych zawodników. Na szczęście długo w tym meczu nie pograli ponieważ pierwszy z nich - Damian zszedł już w okolicach  20 minuty. Najpierw otrzymał żółtą kartkę ale po tym jak wziął piłkę i wykopał ją daleko za ogrodzenie sędzia wyrzucił go z boiska. Po tym incydencie nasza drużyna zyskała rzut wolny, piłkę uderzać miał Oskroba Andrzej ale zorientował się że po lewej stornie stoi nie pilnowany Kurkiewicz Grzegorz i podał mu piłkę. Ten przyjął ją przed murem wszedł w pole karne okiwał obrońców Unii i zdobył bramkę. Wszyscy zaczęli się cieszyć ale tylko przez chwilę ponieważ sędzia liniowy podniósł chorągiewkę do góry sygnalizując spalonego. Chwilę po tej akcji z boiska wyleciał następny z braci Mączka tym razem Rafał. Po faulu na naszym zawodniku sędzia bez wahania pokazał mu czerwoną kartkę. I od tego momentu wszystko się zaczęło... Gdy zawodnik Unii schodził z boiska ściągnął koszulkę podszedł pod naszego trenera i uderzył go w twarz. Trener od razu padł na ziemię a sprawdza tej całej "akcji" spacerował po linii bocznej i pytał naszych kibiców "Czy chce ktoś jeszcze" Chwilę po tym zlecieli się kibice i zaczęła się bójka. Na nieszczęście drużyny ze Skowierzyna na meczu gościł redaktor dziennika Echo Dnia który sfotografował całe zdarzenie i w dzisiejszym wydaniu tej gazety o całej sytuacji jest napisane już na pierwszej stronie!! W trakcie bójki ucierpiał jeden z naszych kibiców którego później prawie nieprzytomnego odwiozła karetka do szpitala. Gdy bójka się zakończyła sędzia wznowił grę. Unia grał w 8 ponieważ na boisko nie zdążył jeszcze wejść trzeci z braci Mączka - Matusz który również brał udział w bójce. Sędzia nie wpuścił go na boisko ponieważ powiedział jednemu z działaczy Unii że gdy wejdzie zostanie ukarany kartką (najprawdopodobniej czerwoną). Działacze Unii okazali się wielkim sprytem nie pozwalając wchodzić na boisko temu zawodnikowi żeby po chwili zrobić za niego zmianę. I takim o to sposobem Unia uchroniła się przed kolejną czerwoną kartką. Gdy sytuacja powoli się opanowała sędzia zakończył pełno wrażeń pierwszą połowę.
Druga połowa nie była już taka jak pierwsza kiedy to graliśmy dobrą piłkę. Mimo znaczącej przewagi liczebnej Unia nie poddała się i dzielnie się broniła. Grał głównie z kontrataków które w 70 minucie dały bramkę. I to bardzo przypadkową i dość dla nich szczęśliwą bramkę ponieważ przy tej sytuacji karygodny błąd popełnił nasz bramkarz który wbił sobie piłkę do własnej bramki. Po strzelonej bramce przez gospodarzy rozpoczęła się nerwówka.. Nasi zawodnicy dwoili się i troili ale Unia dzielnie się broniła ponieważ remis w takiej sytuacji był dla nich wymarzonym wynikiem. 15 minut przed końcem nasza drużyna grała 3 obrońcami ponieważ Andrzej Oskroba poszedł do przodu aby ratować drużynę. Kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry z boiska zostaje wyrzucony kolejny z graczy Unii za użycie wulgaryzmu w kierunku sędzi głównego tego spotkania. Sędzia doliczył do spotkania jeszcze 5 minut, 5 minut które okazały się szczęśliwymi dla naszej drużyny! W pierwszej minucie nasza drużyna wychodzi na prowadzenie! A to za sprawą Rafał Suszka który nie zmarnował dogodnej sytuacji dostając piłkę ze środka boiska od Górniaka Marcina. Bramka na 0:1 i 1:2 w wykonaniu Rafała śmiało dały mu miano bohatera tego spotkania!! Nasza drużyna niezmiernie ucieszona z bramki w ostatnich minutach bawiła się piłką zmuszając zawodników Unii do biegania za nią. W ostatnich sekundach nasz zespół po rzucie rożnym strzela trzecią bramkę i chwilę później sędzia zakańcza to spotkanie!!
Była to pierwsza w historii wygrana z Unią Skowierzyn!! Co z pewnością cieszy wszystkich mieszkańców Chwałowic! Natomiast smucić może jedynie zachowanie zawodników Unii. Ale pewnie podokręg wyciągnie z tego jakieś konsekwencje i takie zdarzenie nie będzie miało już więcej miejsca!!!
Warto też dodać że pod koniec pierwszej połowy na boisku pojawiły się dwa radiowozy policyjne i zostały tam aż do końca spotkania.

W galerii można obejrzeć już wysokiej jakości zdjęcia w wykonaniu Pana Marcina Radzimowskiego z redakcji gazety Echo Dnia!