Strona klubowa

Aktualności

Tylko i aż remis

• autor: 1marcinxd, 2011-08-21 18:56

W pierwszym wyjazdowym meczu nasza drużyna zremisowała z dobrze grającym Sokołem Sokolniki. W pierwszej połowie Sokół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie i bronił wyniku. Druga połowa był bardzo zacięta i emocjonująca. Jeziorak doprowadził do wyrównania a w 90 minucie w akcji sam na sam Piotrek Oskroba nie zdołał pokonać bramkarza.

SOKÓŁ SOKOLNIKI 2:2 JEZIORAK CHWAŁOWICE
Bramki

• 1:0 Nowak Arkadiusz
  • 2:0 Bożek Łukasz
  • 2:1 Ziółkowski Paweł
  • 2:2 Czerpak Paweł

Jeziorak: Pałka Rafał - Oskroba Andrzej, Rybak Karol (Ziółkowski Paweł), Madej Piotr (Gąsiorowski Krystian), Kurkiewicz Paweł - Górniak Marcin, Nowński Paweł, Kurkiewicz Grzeogrz (Oskroba Piotr), Czerpak Paweł - Suszek Rafał, Oźga Krzysztof

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla naszej drużyny ponieważ to Sokół w początkowej fazie meczu dominował na boisku. Po kilku minutach Jeziorak przebudził się i stworzył dwie bardzo groźne akcje. Pierwsza była autorstwa Grześka Kurkiewicza który po rajdzie z lewej strony zdecydował się na oddanie strzału lecz niestety nie trafił w bramkę. Druga akcja był jeszcze groźniejsze ponieważ po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Paweł Czerpak z ostrego konta trafił w słupek. O ile dobrze pamiętam były to jedyne poważne zagrożenia pod bramką gospodarzy. Po tych dwóch akcjach Sokół znów zaczął grać swoje co zaowocowało już w 30 minucie meczu. Zawodnik Sokoła który wychodził sam na sam zostaje faulowany w polu karnym przez naszego bramkarza a sędzia po chwili zawahania podyktował rzut karny. Piłkarz Sokoła uderza po lewym słupku i zdobył bramkę. Nasz bramkarz w tej sytuacji wyczuł intencje  strzelającego rzucając się w lewy bok ale niestety zabrakło szczęścia ponieważ piłka otarła go po palcach. Po 10 minutach dobrej gry Sokoła gospodarze podwyższają wynik spotkania. Jeden z piłkarzy Sokoła podaje z prawej strony prostopadłą piłkę do swojego kolegi a ten mając przed sobą tylko naszego bramkarza oddał strzał po długim słupku i zdobył kolejną bramkę dla Sokoła. I takim to sposobem do przerwy przegrywamy 2:0.
Na drugą połowę nasza drużyna wychodzi z trzema nowymi zawodnikami (Ziółkowski Paweł, Oskroba Piotr i Gąsiorowski Krystian) którzy spisali się bardzo dobrze. Szczególnie ten pierwszy któremu możemy dopisać na swoje konto 1,5 bramki. Druga odsłona spotkania również zaczęła się nie tak jak wszyscy oczekiwali. Znowu Jeziorak zmuszony był tylko do bronienia do czasu aż z pola boiska zeszedł kapitan Sokoła. Od tego czasu nasi zawodnicy nabrali wiatru w żagle i wzięli się za odrabianie strat. We znaki obrońcom Sokoła dał się Ziółkowski Paweł bo to on zazwyczaj kończył wszystkie nasze akcje. W 70 minucie nasz zespół zaczął powoli odrabiać straty. Będący w środku pola Paweł Nowiński posyła prostopadłą piłkę na Pawła Ziółkowskiego a ten strzałem z głowy lobuje wysuniętego bramkarza gospodarzy. Tak jak w przypadku Sokoła po 10 minutach dobrej nasza drużyna doprowadza do remisu. Nasza drużyna po faulu na Rafale Suszku zdobywa rzut wolny z prawej strony. Piłkę w pole karne dogrywa Paweł Nowiński a jego wrzutka ląduje na głowie Pawła Ziółkowskiego i toczy się po linii bramkowej na całe szczęście Paweł Czerpak znalazł się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie i wbił piłkę do siatki. Do końca meczu zostało już tylko 10 minut a nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli wywieźć z Sokolnik 3 punkty. Niestety zabrakło czasu i przede wszystkim szczęścia które nie uśmiechnęło się do nas w 90 minucie meczu kiedy to w sytuacji sam na sam Piotrek Oskroba nie trafił w bramkę.